» Informacja turystyczna » Warto zobaczyć » Stanowiska archeologiczne w Biszczy, Kopytku, Podmajdanie i Wólce Biskiej

Stanowiska archeologiczne w Biszczy, Kopytku, Podmajdanie i Wólce Biskiej

Stanowiska archeologiczne w Biszczy, Kopytku, Podmajdanie i Wólce Biskiej

Stanowiska archeologiczne związane są z występującym na tych terenach osadnictwem, pojawiającym się na tym obszarze już w epoce brązu. Ludność zamieszkująca doliny Sanu i Tanwi trudniła się przede wszystkim łowiectwem, ale także rolnictwem, połowem ryb, czy drobnym rzemiosłem. Wczesne średniowiecze przyniosło napływ kolejnej fali osadniczej. Tereny nad Sanem i Tanwią obfitowały w zwierzynę, runo leśne, a mokradła, rozlewiska i bory utrudniały do nich dostęp, zapewniając mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa. Ludność osiedlająca się na skraju puszczy, zajmowała się hodowlą zwierząt, rolnictwem, myślistwem, bartnictwem i rzemiosłem (garncarstwo, tkactwo, obróbka metali, kości, rogu itp.).

Zaewidencjonowane stanowiska podlegają ochronie prawnej w tym na podstawie przepisów szczegółowych prawa lokalnego zawartych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Zaewidencjonowane stanowiska występują w miejscowościach: Biszcza, Kopytek, Podmajdanie  i Wólka Biska.

Stanowisko w Biszczy znajduje się w niewielkiej odległości od drogi w kierunku Księżpola (po prawej stronie drogi jadąc do Księżpola).

Wólka Biska – stanowisko przy drodze do Żar (w lesie po prawej stronie drogi).

Stanowisko w Kopytku – w miejscowości Biszcza II jadąc od strony - Biszczy, po lewej stronie drogi przed miejscowością.

NIP: 918-11-02-050
REGON: 951192434
tel.: 84 685 60 67
e-mail: info@goksirbiszcza.pl
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
Biszcza 50
23-425 Biszcza
©2024 Net Partners