» O nas » Aktualności » 2018

Aktualności

20.12.2018

05.122018
Mikołajkowa sztuka teatralna "Nadchodzace święta każdy zapamięta"

 4 grudnia 2018 r., z okazji zbliżających się Mikołajek  w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji  zagościli aktorzy z  Teatru  Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa ze spektaklem dla najmłodszych widzów pt. "Nadchodzące  święta każdy zapamięta".

Tematem przedstawienia była historia małej dziewczynki o imieniu Zosia. Mała bohaterka  jest bardzo ciekawa świata. W te święta postanawia wystawić na próbę samego Świętego Mikołaja! Czy on naprawdę istnieje? Czy zostawia prezenty? - Te pytania wciąż pojawiają się w jej głowie. A co, jeśli w tym roku nie będzie grzeczna, lub wcale nie napisze listu z prośbą o podarek? Po całym dniu psot Zosia  zasypia, ani myśląc czekać na Mikołaja. W pokoju dziewczynki zjawia się kolejno trzech posłańców, którzy udowodnią, że warto jest wierzyć i czynić dobro. Czy Zosia zdąży jeszcze napisać list do Mikołaja, a świąteczny duch zagości tego roku w jej domku? Na te pytania  zapewne otrzymały odpowiedz  dzieci, które przyszły na przedstawienie. Spektakl był pouczający a jednocześnie  bardzo, bardzo zabawny.

FOTORELACJA

03.122018
SZKOLNE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU BIŁGORAJSKIEGO W SZACHACH

29 listopada w sali widowiskowej GOKSiR  odbyły się SZKOLNE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU BIŁGORAJSKIEGO W SZACHACH.

W zawodach wzięły udział 23 drużyny  z całego powiatu, które rywalizowały w 3 kategoriach wiekowych.  Sędzią głównym zawodów był pan Artur Kimak .

Po zaciętej rywalizacji klayfikacja końcowa przedstawiała się następujaco:

Igrzyska dzieci

1 miejsce SP 1 Biłgoraj - 13 punktów

2 miejsce SP Tereszpol Kukiełki - 12 punktów

3 miejsce  SP Biszcza A - 9 punktów

4 miejsce SP Józefów A - 8 punktów ( małe punkty 15.5 )

5 miejsce SP Aleksandrów - 8 punktów ( małe punkty 13.5)

6 miejsce SP 3 Biłgoraj - 7 punktów ( małe punkty 15)

7 miejsce  SP Tereszpol Zaorenda - 7 punktów ( małe punkty 12)

8 miejsce SP Józefów B - 6 punktów ( małe punkty 13)

9 miejsce SP Biszcza B - 6 punktów ( małe punkty 12)

10 miejsce SP Majdan Stary - 6 punktów

11 miejsce SSP Gózd Lipiński - 2 punktów

Igrzyska młodziezy szkolnej

1 miejsce ZSS GP Tereszpol Kukiełki - 13 punktów

2 miejsce SP Józefów A - 12 punktów

3 miejsce SP 1 Biłgoraj - 10 punktów

4 miejsce Gimnazjum Aleksandrów - 9 punktów

5 miejsce SP Wola Radzięcka - 8 punktów

6 miejsce SP Józefów B - 6 punktów ( małe punkty 14,5 )

7 miejsce SP Aleksandrów - 6 punktów ( małe punkty 8,5 )

8 miejsce SSP Gózd Lipiński - 4 punkty

9 miejsce SP Bukowina - 2 punkty

Licealiada

1 miejsce RCEZ Biłgoraj A - 8 punktów

2 miejsce RCEZ Biłgoraj B - 4 punkty

3 miejsce LO im ONZ Biłgoraj - 0 punktów

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i pamiatkowe dyplomy, tytuły szachowych drużynowych mistrzów powiatu oraz awans na zawody wojewódzkie.

Organizatorami turnieju byli;

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim

Powiatowe Stowarzyszenie Sportu Szkolnego w Biłgoraju

FOTORELACJA

28.112018
SZKOLNE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU BIŁGORAJSKIEGO W SZACHACH

29 listopada w sali widowiskowej GOKSiR  o godz. 10.00 odbędą się SZKOLNE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU BIŁGORAJSKIEGO W SZACHACH.

Drużyny będa walczyć w  3 kategoriach wiekowych:

Igrzyska dzieci ( klasy I - VI szkoła podstawowa)

Igrzyska dzieci i młodziezy ( kl. VII VIII szkoła podstawowa i III kl. Gimnazjum)

Licealiada ( szkoły ponadgimnazjalne)

Zwycięskie drużyny otrzymają puchary, dyplomy, tytuły szachowych drużynowych mistrzów powiatu oraz awans na zawody wojewódzkie. Zawodnicy najlepszych drużyn otrzymają medale.

Najlepsi zawodnicy na poszczególnych szachownicach zostaną nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.

Organizatorami turnieju są;

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim

Powiatowe Stowarzyszenie Sportu Szkolnego w Biłgoraju

26.112018
Piekno Ziemi Biszczańskiej ukazane w poezji

Patrycja Jasińska

Moja Biszcza

Biszczo, Ojczyzno moja,

Rzec by się chciało,

Lecz same słowa to za mało.

Dla swej Ojczyzny trzeba pracować,

Trzeba ja wspierać,

Kochać, szanować.

Dlatego wzywam Was moi mili,

Byśmy wysiłku trochę włożyli,

Dla upiększenia tej okolicy,

Bo każda para rąk się liczy.

Każdy wysiłek, nawet najmniejszy,

Dla naszej Biszczy jest tym cenniejszy,

Im szersze będą nasze starania,

Dla jej wspierania i upiększania.

Oczyścimy nasze łąki i lasy,

Niech będą piękne aż po wsze czasy.

A do przepięknej naszej przyrody,

Dodajmy kwiaty  serca i zgody.

Płonie domowe tutaj ognisko,

Moja mało Ojczyzno - Biszczo

23 listopada odbyło się coroczne spotkanie miłośników poezji poświęconej pięknu Ziemi Biszczańskiej. W tym roku swoje autorskie wiersze prezentowało  20 poetów młodego pokolenia z Samorządowego Zespołu Szkolnego im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie i  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Góździe Lipińskim oraz lokalne poetki pani Stefania Książek i Danuta Płoucha. Twórczość poetycka została nagrodzona gromkimi brawami oraz dyplomami uznania i drobnymi upominkami ufundowanymi przez organizatora, które wręczyli nasi goście: Zastępca wójta Gminy Biszcza pani Bernadeta Cichorz i dyrektor GOKSiR pan Piotr Cichórz. Wieczorowi poezji towarzyszył także występ zespołu „ Oby” z Samorządowego Zespołu Szkolnego im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy oraz Elizy Widz - Jagusztyn i Dariusza Jelenia. W spotkaniu uczestniczyły także  dyrektorzy szkół pani Irena Klecha i pani Elżbieta Blicharz, polonistki:  pani Anna Krzeszycha, Urszula Tryka, Kazimiera Gałka, Antonina Głąb , opiekunka zespołu „Oby” pani Alicja Bełz, oraz emerytowana bibliotekarka pani Maria Sarzyńska i rodzice. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani ciastem, kawą i herbatą. Serdecznie dziękujemy uczestnikom i zaproszonym gościom za obecności i miłą atmosferę.

FOTORELACJA

14.112018
100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

„Prawdziwy patriotyzm nie tylko polega na tym, ażeby kochać jakąś idealną ojczyznę, ale – ażeby kochać, badać i pracować dla realnych składników tej ojczyzny, którymi są ziemia, społeczeństwo, ludzie i wszelkie ich bogactwa”  
Bolesław Prus

11 listopada to niezwykle radosne święto w dziejach historii naszego kraju. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

W gminie Biszcza celebrowanie tego wyjątkowego dnia rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny sprawowanej przez księdza proboszcza Stanisława Bełz oraz ks. wikariusza Zbigniewa Gacę. Po mszy świętej uczestnicy udali się pod Pomnik Legionistów, by oddać hołd poległym w walce o niepodległość. Rozpoczęło go wspólne odśpiewanie hymnu państwowego, po którym przy dźwiękach werbli, symboliczne wieńce z biało -  czerwonych kwiatów złożyły delegacje: przedstawicieli władz samorządowych, jednostek OSP, związku kombatantów, ułanów, szkół oraz lokalnych instytucji, partii politycznych i stowarzyszeń. Następnie okolicznościowe przemówienie wygłosił Wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko. Po defiladzie Szwadronu Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich i Grupy Rekonstrukcyjnej Żołnierzy Wojska Polskiego "Wrzesień 1939" Jastkowice wraz z obecnymi pocztami sztandarowymi, uczestnicy udali się do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Występy artystyczne zainaugurował koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Szwadronu Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich, następnie  zaprezentowały się zespoły wokalne „The colours of the rainbow” i zespół taneczny,  działające przy GOKSiR pod kierunkiem pani Elizy Widz – Jagusztyn. Kolejnym punktem programu był montaż słowno – muzyczno – taneczny w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie przedstawiający trudną i burzliwą drogę Polski do niepodległości. Uczniów do występu przygotowały panie Alina Strzałka i Marta Kurko. Na żołnierską nutę zaśpiewały także panie
z zespołów śpiewaczych: „Jubilatki” z Biszczy II, „ Rutyna” z Biszczy I oraz „Krzewina” z Bukowiny. Na zakończenie mini koncert zaprezentowała Gminna Orkiestra Dęta „Złota Nuta”. Występom artystycznym towarzyszyła ekspozycja militariów pochodzących ze zbiorów gminnego  muzeum w Biszczy oraz kuchnia polowa z wojskową grochówką. Przy ogniskach można było także upiec kiełbaskę, napić się ciepłej herbaty oraz  wspólnie z członkami szwadronu kawalerii zaśpiewać pieśni patriotyczne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie obchodów Święta Niepodległości.

 FOTORELACJA                                                                                                                                                                                                                          

06.112018

16.102018

05.102018
Bibliolab - Zjazd dla bibliotekarzy z Lubelszczyny 2018

20 września w Galerii Labirynt odbyła się druga edycja BiblioLabu - Zjazdu dla bibliotekarzy z Lubelszczyzny. Jest to branżowe wydarzenie poświęcone różnym aspektom działalności bibliotek. Wzięło w nim udział ponad  90 pracowników z całego województwa, którzy uczestniczyli w warsztatach, stolikach eksperckich i wykładach. Podczas zjazdu w Lublinie bibliotekarze poruszali m.in. tematy związane z tworzeniem mikrobibliotek, projektowaniem oferty dla rodzin, nagrywaniem audiobooków, wprowadzaniem do instytucji elementów grywalizacji w postaci np. escape roomów czy gier miejskich. Nie zabrakło również zagadnień dotyczących wykorzystania nowych technologii, znaczenia kreatywności w podejmowanych działaniach oraz wizerunku samego bibliotekarza. Podczas krótkich prelekcji zostały zaprezentowane programy i platformy, które mogą umożliwić uczestnikom wielowymiarowy rozwój (tj. program Erasmus+, Platforma Komisji Europejskiej EPALE, portal i działania Sieci LABiB). Spotkanie zakończyła dyskusja  na wybrany przez uczestników temat dotyczący współpracy bibliotekarzy z różnych pokoleń. Miło nam poinformować, że nasza biblioteka aktywnie brała udział przy jego organizacji.

Organizatorem wydarzenia była Sieć Labib, przy wsparciu Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Współorganizatorami i partnerami byli:

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie

MBP Lublin - Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie

 Biblioteka Łaziska

 Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie.

Patronat medialny objęło: Lustro Biblioteki, Biblioteka w Szkole i TVP 3 Lublin


FOTORELACJA

05.102018
Mała książka wielki człowiek

Miło nam poinformować, ze nasza instytucja bierze udział w pilotażowej edycji projektu realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania oraz drobnym upominkiem. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna,  przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają. Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnościązaowocują w przyszłości.
Wyprawki Czytelnicze dla trzylatków można odebrać w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w godzinach pracy biblioteki.
Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator: Instytut Książki
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci
Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl

28.092018

26.082018
Dożynki Gminno - Parafialne 2018

Uroczystości związane ze świętem plonów w Biszczy rozpoczęły się dziękczynną Mszą św. w kościele filialnym pw. Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Bukowinie, którą sprawował ks. proboszcz Stanisław Bełz. Następnie korowód dożynkowy udał się do Domu Ludowego, gdzie odbyła się dalsza część dożynek.

Rozpoczęła się ona uroczystym przekazaniem na ręce wójta gminy Biszcza Zbigniewa Pyczko i przewodniczącej Rady Gminy Genowefy Górnej symbolicznego bochna chleba przez starostów dożynek i barwnych wieńców dożynkowych, które przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich i zespołów śpiewaczych: Rutyna z Biszczy I, Jubilatki z Biszczy II, Krzewina z Bukowiny i Baby Goździeńskie z Gozdu Lipińskiego. Następnie głos zabrał gospodarz gminy, który podziękował starostom dożynek za przyniesiony bochen chleba, delegacjom wieńcowym za okazałe wieńce, a rolnikom za ich całoroczny trud i pracę. Do wszystkich zgromadzonych życzenia skierowali także zaproszeni goście: Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, posłowie:  Genowefa Tokarska i  Agata Borowiec oraz Radny Rady Powiatu Biłgorajskiego Jarosław Lipiec. Radny Sejmiku Wojewódzkiego i rzecznik prasowy Azoty Puławy Michał Mulawa wraz z życzeniami dla rolników wręczył na ręce wójta Gminy Biszcza stroje i gadżety dla klubu sportowego Albatros.

Podczas uroczystości dożynkowych Wójt gminy Biszcza Zbigniew Pyczko został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi. Odznaczenie państwowe, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczył Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek.

W tym roku gospodarzami święta plonów byli mieszkańcy sołectwa Bukowina, z niego też pochodzili starostowie tegorocznych dożynek państwo Aneta i Robert Koszelowie. Państwo Koszelowie prowadza 37 h gospodarstwo rolne ukierunkowane na produkcję zwierzęcą i roślinną.  Oprócz hodowli była, uprawiany jest tytoń, fasolka szparagowa, rzepak i  pszenica. Państwo Koszelowie mają dwóch synków w wieku 7 i 4 lat.

Po części oficjalnej przyszedł czas na program artystyczny. Na scenie zaprezentowała się  Orkiestra Dęta, zespoły śpiewacze:  Bukowina, Baby Goździeńskie z Gozdu Lipińskiego, Rutyna z Biszczy I i Jubilatki z Biszczy II. Tegoroczne dożynki zakończyła potańcówka z kapelą „ Eko”z Podkarpacia. Dla gości dożynkowych organizatorzy przygotowali pyszną grochówkę, a panie z Kół Gospodyń Wiejskich smaczne wypieki.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się przygotowanie tegorocznej imprezy.

FOTORELACJA

17.082018
06.082018

09.072018
Dzień Miodu i Pieroga 2018

 

Dzień Miodu i Pieroga to jedna z największych imprez organizowana w gminie Biszcza. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności, turystów, zaproszonych gości i  pszczelarzy.  Przez  cały dzień mogą oni nie tylko smakować miodów z lokalnych pasiek, zachwycać się smakiem  pieroga gryczanego, regionalnych potraw przygotowanych przez członkinie KGW z terenu gminy,  ale  także obejrzeć ciekawy program artystyczny.

 Uroczystość, którą odbyła się w tym roku w niedzielę 8 lipca  tradycyjnie rozpoczęła się konferencją  pszczelarzy o godz. 9.30 w sali konferencyjnej w Przedsiębiorstwie handlowym ,,Barć”, należącej do państwa Barbary i Włodzimierza Cyców z Biszczy. O godz. 12.00   zgromadzeni na konferencji, oraz przybywający goście uczestniczyli we Mszy Świętej ofiarowanej w intencji pszczelarzy i producentów gryki, którą sprawowali Ks. Stanisław Bełz oraz Ks. Zbigniew Gaca. O godzinie 14 świętowanie przeniosło się nad urokliwy  zalew Biszcza-Żary, gdzie  uroczystego otwarcia imprezy dokonał wójt Gminy Biszcza Pan Zbigniew Pyczko.  Gospodarz powitał przybyłych gości, przedstawił pokrótce historię święta  Miodu i Pieroga,  a także podziękował wszystkim za zaangażowanie i pracę. Po przemówieniach gospodarza i gości przyszedł czas na występy. Pierwsze na scenie zaprezentowały się dziecięce zespoły działające przy GOKSiR Biszcza, Orkiestra Dęta ,,Złota nuta”, zespoły śpiewacze ,,Rutyna”, ,,Jubilatki” oraz  ,,Krzewina”. Występy lokalnych zespołów przeplatały się z występem grupy ,,Lolek Orkiestra” z Zamościa, która zaprezentowała cztery programy tematyczne, takie jak: biesiada sarmacka, śląska, Lolo Latino i Don Corleone Show. Wszyscy zgromadzeni  z niecierpliwością wyczekiwali na występ  gwiazdy wieczoru, którą w tym roku była grupa ,,Veegas’ . Imprezę zakończyła zabawa pod gwiazdami z zespołem ,,Exciter”.

Chętni mogli skorzystać z licznych stoisk zaproszonych na  to święto. Można było obejrzeć, spróbować i kupić  np. wyroby z wikliny, kosze i koszyczki , nalewki , piwo, miody i ciasta . Ze specjalnym pokazem udzielania pierwszej pomocy zaprezentowała się także policja. Nie zapomniano też o najmłodszych. Przedstawiciele  Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Biszczy, przygotowali  dla nich zabawy  animacje i malowanie buziek.

Wójt Gminy Biszcza oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji składają serdeczne podziękowanie wszystkim sponsorom  i fundatorom nagród oraz tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg imprezy.

Lista sponsorów

  1. TRANS HOT Maria Giza  Biszcza
  2. Agroturystyka Wiejska KARY MUSTANG Urszula i Jan Bartosiewicz, Bukowina
  3. PBI INFRASTRUKTURA S.A., Pan Ryszard Hadała  Prezes Zarządu
  4. Państwo Eugenia i Tadeusz Mazurek, Biszcza
  5. Market Mucha Eugenia, Biszcza
  6. Pan Jan Ciołek, Biszcza
  7. Apteka  Biszcza Beata Dembowska
  8. Firma Handlowa „MOTO-TECH” Krzysztof Ćwiek, Biłgoraj
  9. Sklep Groszek Dorota Tryka, Biszcza
  10. Zakład Usług Hydrauliczno-Budowlanych Zbigniew Ćwikła, Biszcza
  11. Bank Spółdzielczy w Biszczy
  12. F.P.H.U. „OMEGA” Marian Pintal, Biszcza
  13. Firma „BRZYSKI” Witold Brzyski, Biszcza
  14. Usługi Rolnicze Ryszard Klecha, Bukowina
  15. Sklep spożywczo-przemysłowy Kobel Antoni, Gózd Lipiński
  16. D.H.U. Tadeusz Dajnowski, Biszcza
  17. EL-MAR Usługi Elektryczne Marcin Łuszczak, Bukowina
  18. Sklep Tryka Jan, Biszcza
  19. Pan Kamil Grum, Potok Górny
  20. Firma ,,Markop” Mariusz Krasny Gózd Lipiński
  21. Elekto -Instal” Ireneusz Ćwikła  Jedlinki
  22. Transport Osobowy Zdzisław Gołąb  Potok Górny
  23.  Sklep ogrodniczy  Jan Wnęk Biszcza
  24.  Park wodny water show ,ośrodek wypoczynkowy ,,Perełka”, domki    przy zalewie  Łukasz Gielmuda
  25.  Wypożyczalnia sprzętu wodnego, zjeżdżalnia wodna  ,,Bika”  Ireneusz Grum
  26. Wypożyczalnia rowerków wodnych Michał Krauz

FOTORELACJA

20.062018
XVIII Zlot Szkolnych Kół Krajoznawczo - Turystycznych Województwa Lubelskiego

            16 czerwca 2018 roku w Biszczy odbył się XVIII Wojewódzki Zlot Szkolnych Kół Krajoznawczo - Turystycznych  Województwa Lubelskiego "Biszcza 2018". W tym roku miał on szczególną wymowę, ponieważ wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w   kościółku   p.w.   Ofiarowania   Najświętszej   Marii   Panny w Bukowinie z udziałem Szwadronu im 3 Pułku Ułanów Śląskich z Biszczy  w intencji Ojczyzny, oraz za obecnych i  zmarłych  Nauczycieli  Kraju  Ojczystego, którą sprawowali Ks. Stanisław Bełz i Ks. Zbigniew Gaca.

            Po Mszy Świętej Pan Wójt Zbigniew Pyczko, który wystąpił w stroju ułańskim, powitał zaproszonych gości wśród których byli min: Prezes Wojewódzkiego Zarządu PTTK  Andrzej Wasilewski, który jednocześnie reprezentował Marszałka Województwa Lubelskiego;  Andrzej Kozina radny Rady powiatu Biłgorajskiego, który jednocześnie reprezentował Wojewodę Lubelskiego. Prezes Oddziału Powiatowego PTTK w Biłgoraju  Marian Kurzyna i wiceprezes  Andrzej Czachorowski, dyrektorzy szkół z Gozdu Lipińskiego Bożena Pieczonka i Bukowiny Irena Klecha. Wśród ułanów był również Dyrektor GOKSiR-u  Piotr Cichórz, oraz liczne grono mieszkańców Gminy Biszcza. Dalszą część prowadzenia zlotu została powierzona zastępcy wójta  Bernadecie Cichorz, aktywnemu członkowi PTTK.  Historię kościółka przedstawił  Andrzej Fus Prezes Stowarzyszenia „Na rzecz rozwoju Bukowiny”.

Wszyscy udali się pod obelisk poświęcony wysiedleniu wsi Bukowina, gdzie po odśpiewaniu hymnu państwowego uczestnicy zlotu złożyli kwiaty i zapalili znicze. Następnie uczestnicy zlotu przeszli od kościółka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Kary Mustang” gdzie gospodarze państwo Bartosiewiczowie poczęstowali piechurów ciepłymi i zimnymi napojami oraz słodkimi przekąskami. Trasa przejścia prowadziła szlakiem dawnej granicy rosyjsko-austriackiej. Przewodnikiem na trasie była sołtys Longina Kożuszek.

            Po chwilowym odpoczynku przyszedł czas na zwiedzanie najważniejszych atrakcji turystycznych Gminy Biszcza z okien autokarów. Pod Pomnikiem Legionistów turyści złożyli kwiaty i zapalili znicze oraz wykonali wspólne pamiątkowe zdjęcie na tle pomnika i Urzędu Gminy w Biszczy.

             Dalsza część uroczystości miała miejsce w Samorządowych Zespole Szkolnym im. Dzieci Zamojszczyzny, gdzie gospodarze szkoły na czele z Panią dyrektor Elżbietą Blicharz zaprosili wszystkich na dalsza część zlotu.  Po bardzo smacznym obiedzie nastąpiło uroczyste otwarcie, prezentacja Szkolnych Kół Krajoznawczo – Turystycznych oraz wystąpienia zaproszonych gości i organizatorów Zlotu. Specjalnie na tą okazję został także przygotowany program    artystyczny    w    wykonaniu    uczniów    SZS    im.    Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy oraz prezentacja projektu edukacyjnego „Biszcza na dwóch kółkach” pod kierunkiem nauczycieli Alicji Bełz i Piotra Szabata.

            Uczestnicy  odwiedzili również Pszczelarski Ośrodek Edukacyjny „Barć”, gdzie odbyła się degustacja miodu oraz zapoznanie się z ofertą edukacyjną, które zaprezentował właściciel Piotr Cyc.

            Na zakończenie uczestnicy udali się nad Zalew Biszcza – Żary, gdzie czekała na nich kiełbaska do własnego upieczenia na ognisku, oraz smaczny bigos. Zlot podsumował pan Andrzej Wasilewski i pan Marian Kurzyna dziękując gospodarzom za organizację.

W tegorocznym zlocie wzięło udział 22 szkolne Koła Krajoznawczo – Turystyczne w liczbie 220 osób z następujących miejscowości: Lublin, Jastków, Kazimierz Dolny, Bochotnica, Dzierzkowice, Urzędów, Włodawa, Cyców, Hańsk, Dubeczno, Chełm, Sawin, Biłgoraj, Dereźnia Solska, Księżpol i oczywiście Biszcza, Bukowina i Gózd Lipiński. 

            Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski oraz Wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko. Organizatorem zlotu było: Porozumienie Oddziałów PTTK Województwa Lubelskiego, Oddział Miejski PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Lublinie, Odział PTTK w Biłgoraju oraz SKKT przy SSP im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim, przy współpracy z : Gminą Biszcza, Samorządowym Zespołem Szkolnym im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, Samorządową Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim, Szkołą Podstawową w Bukowinie oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy.

            Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie wszystkim zaangażowanym w organizację tak wielkiego przedsięwzięcia.

FOTORELACJA

20.062018

12.062018
Noc bibliotek 2018

Za nami Noc Bibliotek. Jest to już trzecia edycja ogólnopolskiej, wieczorno-nocnej imprezy, która promuje czytelnictwo i biblioteki. W tym roku odbywała się pod hasłem RzeczpospoCzyta.

Biblioteka w Biszczy w tym roku na Noc bibliotek zaprosiła członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Całonocna impreza obfitowała w liczne atrakcje.  Nie zabrakło dobrej literatury, wspólnej zabawy oraz chwil grozy. Była pozowanie na ściance bibliotecznej, wspólna kolacja, projekcja filmu pt. „ Tarapaty”  oraz gra biblioteczna „ Wieczna noc”.  Największe emocje wzbudziła gra, gdyż klubowicze musieli zmierzyć się z nie lada wyzwaniem. O godz 24.00 w mrocznych pomieszczeniach GOKSir- u,  tylko przy światłach latarki,  musieli odnaleźć skradziony klucz. O tym, kto go ukradł i z czym będą musieli się zmierzyć dowiadywali się ze wskazówek pozostawionych dla nich przez zaginioną dziewczynę, bohaterkę książki „ Papierowe miasta”. Odwaga, dedukcja, talent literacki oraz znajomość biblioteki i jej zbiorów pozwoliła im na wyjście z tarapatów i odnalezienie klucza. Dziękujemy za wspólna zabawę i zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteki.

FOTORELACJA

29.052018
Gminne eliminacje konkursu

29 maja odbyły się gminne eliminacje konkursu „ Radość czytania”. Konkurs mający na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych młodzieży, w tym roku zgromadził 13 uczestników. Czytali oni fragmenty utworów wybranych  pisarzy z literatury polskiej i zagranicznej. Ich zmagania oceniała komisja w składzie:  Wanda Buczek instruktor metodyczny Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju,  Urszula Mielech emerytowana nauczycielka z SZS im dzieci Zamojszczyzny w Biszczy oraz Jadwiga Siek instruktor ARA  przy GOKSiR w Biszczy.

Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu okazali się:

I miejsce Antonina Tutka

II miejsce Mateusz Borek

III miejsce Wiktoria Kukiełka

Wyróżnienie: Martyna Łoś i Mateusz Stępień

Na zwycięzców konkursu czekały dyplomy i nagrody książkowe, pozostali uczestnicy otrzymali słodycze.

W powiecie 6 czerwca Gminę Biszcza będzie reprezentować Antonina Tutka z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Gozdu Lipińskiego.

Serdecznie gratulujemy.

FOTORELACJA

23.052018
Spotkanie autorskie z Zuzanną Orlińską

23 maja odwiedziła nas autorka literatury dla dzieci i młodzieży – Zuzanna Orlińska. Pisarka, ilustratorka książek i podręczników, laureatka wielu konkursów literackich spotkała się z członkami Dyskusyjnego Klubu Książki,  młodzieżą ze szkół z terenu naszej gminy oraz laureatami konkursu na „Najaktywniejszego czytelnika z Biszczy, Bukowiny i Gozdu Lipińskiego w 2017 roku” z klas 1 -3 ze szkół podstawowych.

 Tegoroczni laureaci konkursu

Najaktywniejsi czytelnicy z Biszczy

1 miejsce Jakub Matys

2 miejsce Kamila Jurkiewicz

3 miejsce Weronika Hacia

Najaktywniejszy czytelnik z Gozdu Lipińskiego

Oliwia Partyka

Najaktywniejszy czytelnik z Bukowiny

Kacper Klimczok

Laureaci konkursy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe

Spotkanie było finansowane ze środków Instytutu Książki w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki.

FOTORELACJA


14.052018
V Biegi Majowe

W niedzielę 13 maja 2018 roku nad zalewem Biszcza Żary odbyły się  V Biegi Majowe. Co roku cieszą się one dużym zainteresowaniem mieszkańców. W tegorocznej edycji  wzięły udział 72 osoby, które rywalizowały w VII kategoriach wiekowych. Biegi odbywały się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary oraz  nagrody rzeczowe,  natomiast pozostali uczestnicy pamiątkowe medale.   Po zakończeniu biegów wśród  uczestników została  przeprowadzona loteria. Do wygrania były atrakcyjne nagrody:  smartwatch, akcesoria plażowe i sportowe oraz trzy  bilety upoważniające do darmowego wjazdun na  parking nad zalewem w sezonie letnim 2018.

Dziękujemy sponsorom V Biegów Majowych: Park Wodny Watershow – Łukasz Gielmuda,  Bank Spółdzielczy w Biszczy oraz Wójt Gminy Biszcza – Zbigniew Pyczko.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom zawodów, opiekunom, wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy, w szczególności Panu Krzysztofowi Blicharzowi Prezesowi Szkolnego Związku Sportowego w Powiecie Biłgorajskim za prowadzenie imprezy.

FOTORELACJA

Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową zawodów

Kategoria I – dystans 60 m

1 miejsce -  Maciocha Ania

2 miejsce – Dominika Bernaś

3 miejsce – Jakub Kowal

Kategoria II – dystans 200 m

1 miejsce -  Rafał Lewkowicz

2 miejsce – Partyka Oliwia

3 miejsce – Filip Matys

Kategoria III – dystans 400 m

Dziewczęta

1 miejsce  Anna Kusz

2 miejsce  Natalia Przytuła

3 miejsce Natalia Szabat

Chłopcy

1 miejsce Adrian łuszczek

2 miejsce Marcin przybysz

3 miejsce Mateusz Cielepak

Kategoria IV – dystans 600 m

Dziewczęta

1 miejsce  Marlena Tyszko

2 miejsce  Aleksandra Ciosmak

3 miejsce  Karolina Rzeźnik

Chłopcy

1 miejsce – Kacper Flis

2 miejsce – Szymon Blicharz

3 miejsce – Marcin Kusz

Kategoria V – dystans  800 m

1 miejsce – Przemysław Jachosz

2 miejsce  - Damian Bernaś

3 miejsce – Łukasz Rzeźnik

Kategoria  Bieg Główny – dystans 6 km

1 miejsce – Dawid Bernaś

2 miejsce – Zygmunt Kurczak

3 miejsce – Konrad Karpik

06.052018
Majowy rajd rowerowy

Niedzielne popołudnie wspólnie z młodzieżą i dziećmi z zespołów wokalnych i grup tanecznych działających przy GOKSiR spędziliśmy aktywnie na rowerach. Trasa rajdu biegła przez Biszczę – Gózd Lipiński – Wólkę Biską i zakończyła się nad Zalewem Biszcza Żary, gdzie na uczestników czekało ognisko i kiełbaski. Tam dołączyły do nas również młodsze dzieci wraz z rodzicami. Pogoda i humory dopisały. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w organizację rajdu. Mamy nadzieję, że takich spotkań będzie więcej

FOTORELACJA

04.052018
227 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Mieszkańcy gminy Biszcza, kombatanci,  samorządowcy, dzieci i młodzież oraz przedstawiciele instytucji upamiętnili  227  rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Majowej .

 Obchody  rozpoczęła  Mszą Święta w intencji Ojczyzny.  Po  Mszy Świętej, sprawowanej przez Ks. Stanisława Bełza i Ks. Zbigniewa Gacę uroczysty pochód prowadzony przez  Gminną Orkiestrę Dętą  przeszedł pod Pomnik Legionistów przy Urzędzie Gminy.  Po odegraniu hymnu państwowego,  przy dźwiękach werbli wieńce, wiązanki  i kwiaty  złożyły delegacje: Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów, Szwadronu Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich, Rady Gminy Biszcza, Urzędu Gminy, dzieci, młodzieży i pracowników szkół z Biszczy, Bukowiny i Gozdu Lipińskiego, pracowników Banku Spółdzielczego w Biszczy, Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Biszczy, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Biszcza, Kół Gospodyń Wiejskich z Gozdu Lipińskiego, Biszczy II, Wólki Biskiej,  przedstawicieli partii politycznych oraz uczestników i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Biszczy.

  Następnie Wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko wygłosił okolicznościowe przemówienie. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej w  Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy, gdzie zebrani mogli wsłuchać się w dźwięki pieśni patriotycznych wykonywanych  przez Gminną Orkiestrę Dętą ,,Złota Nuta”, zespoły śpiewacze:, „Krzewina” z Bukowiny, „Jubilatki” z Biszczy II , „ Rutyna” z Biszczy , Szwadron  im. 3 Pułku Ułanów Śląskich, wystąpiły zespoły działające przy GOKSiR :  młodzieżowy zespół wokalny ,, Colours of the Rainbow”, dziecięcy zespół wokalny  i młodzieżowy zespół taneczny.      

 Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie mieszkańcom i gościom za  liczny udział w uroczystości.

FOTORELACJA
 

30.032018
19.032018
Turniej siatkowy o Puchar Wójta Gminy Biszcza 2018

19 marca po raz kolejny odbyły się rozgrywki w piłkę siatkową, gdzie aż 13 drużyn walczyło o podium i główne trofeum – Puchar Wójta Gminy Biszcza. Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach: mężczyzn i kobiet. Rozgrywki odbywały się w grupach A i B, na dwóch salach gimnastycznych:  w Biszczy i Bukowinie. Spośród nich cztery najlepsze drużyny zmierzyły się w rozgrywkach finałowych. Po zaciętych i emocjonujących meczach na podium stanęły:

Kategoria Mężczyźni:

1) miejsce Gryf Tarnogród

2) miejsce  UKS Lipiny

3) miejsce  Biłgoraj Team

Kategoria Kobiety:

1 miejsce – Biłgoraj City

2 miejsce – Cydrynki Tarnogród

3 miejsce Biało –Czarne Biszcza

Ponadto do turnieju przystąpiły: Drużyna Tytan z Jasiennika Starego, Bezludna wyspa Wola Kulońska, Papa na lepiku Biszcza, OSP Biszcza I, Kotwica Krzeszów, Gimnazjum Tarnogród, Biszcza Team. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz piłki, zdobywcy I miejsca puchary.

Organizatorem turnieju był Wójt Gminy Biszcza oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji  turnieju,  a w szczególności Dyrekcji SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy za udostępnienie sali sportowej oraz Panom Wojciechowi Rzeźnik i Krzysztofowi Blicharzowi za sędziowanie. Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za udział w sportowej rywalizacji a kibicom za wspieranie swoich drużyn.

FOTORELACJA

08.032018

28.022018
100 lat Niepodległej – lekcja muzealna i odwiedziny w bibliotece

28 lutego gościliśmy uczniów klas IV – VII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Gozdu Lipińskiego wraz z nauczycielkami panią Danielą Jandułą i Martą Szyszką. Młodzież odwiedziła Muzeum Militariów z okresu II wojny Światowej oraz bibliotekę. Uczniowie zapoznali się z historią powstania muzeum i zgromadzonymi tam eksponatami oraz działaniami zbrojnymi na terenach Biłgorajszczyzny. Odwiedzili także bibliotekę, gdzie zapoznali się z jej  zbiorami i usługami. Mieli także możliwość obejrzenia najstarszych książek oraz eksponatów z Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej, które są dostępne w wersji papierowej i cyfrowej. Dziękujemy za waszą obecność i zapraszamy do częstszych odwiedzin.

FOTORELACJA

27.022018
Gminny Dzień Kobiet

Kwiaty, życzenia oraz wspólna biesiada – tak przebiegał tegoroczny Dzień Kobiet w  gminie Biszcza. Niedzielna uroczystość w sali widowiskowej GOKSiR zgromadziła liczne grono aktywnych kobiet działających w stowarzyszeniach, Kołach Gospodyń Wiejskich i innych instytucjach.  W tym roku Wójt Gminy Biszcza oraz  dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji zaprosili panie na koncert Śląskiej Kabaretowej Grupy Biesiadnej FEST. Uroczystość rozpoczęła się od ciepłych słów i życzeń dla wszystkich przedstawicielek płci pięknej, złożonych w formie wierszy przez Wójta Gminy Zbigniewa Pyczko i dyrektora GOKSiR  Piotra Cichórza. Panowie obdarowali panie również symbolicznymi kwiatami,  dziękując im za zaangażowanie w życie społeczne i kulturalne naszej gminy. Następnie scena należała do grupy Fest, która zaproszone na imprezę Panie bawiła śląskim humorem i śląskimi szlagierami. Artyści do koncertu w Biszczy podeszli z pełnym zaangażowaniem. Rewelacyjnie dobrany humor kabaretowy, dobra muzyka oraz profesjonalizm wykonawców sprawiły niezapomnianą zabawę. Kobiety bawiły się doskonale, nagradzając artystów gromkimi brawami. Na zakończenie panie zostały zaproszone na kawę i ciasto. Dziękujemy  za tak liczną frekwencję i mamy nadzieję, że miło panie spędziły ten czas.

FOTORELACJA

24.022018
Turniej Halowej Piłki Nożnej 2018

24 lutego 2018 r. odbył się  VI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora GOKSiR. Na początku wszystkich sportowców  oraz kibiców powitał Dyrektor GOKSiR Pan  Piotr Cichórz, życząc udanej rywalizacji w grze.

 A do rywalizacji o puchar przystąpiło 7 drużyn: Relaks Księżpol, OSP Gózd Lipiński Albatros I Biszcza, Albatros II Biszcza ,  FC PoNalewce Bukowina, Dream Team Szyszków oraz Galaktikos Biszcza.

Zdobywcą pucharu została drużyna ,,Galaktikos” z Biszczy,

II miejsce ,,Dream Team” z Szyszkowa ,

III miejsce  Albatros II z Biszczy

IV  miejsce Albatros I Biszcza

V miejsce FC PoNalewce

VI miejsce  OSP Gózd Lipiński

VII  miejsce Relaks Księżpol

Każda drużyna została uhonorowana pamiątkowym dyplomem oraz piłką.

Atmosfera Turnieju,  sportowe zachowanie zawodników sprawiło, że wszyscy uczestnicy wrócili do swoich domów z pozytywnym nastawieniem do dalszych treningów.

Wielkie podziękowania dla Pana Tomasza Borka , który sędziował wszystkie mecze,  a także dla Pani Elżbiety Blicharz  Dyrektor SZS im . Dzieci Zamojszczyzny za udostepnienie sali gimnastycznej.

ZDJĘCIA

16.022018
Ferie w GOKSiR

Nadszedł już kolejny rok, a wraz z nim długo wyczekiwane ferie zimowe – czas odpoczynku od szkolnych obowiązków. Jak co roku, z tej też okazji GOKSiR zorganizował szereg różnorodnych zajęć  dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy. W budynku głównym GOKSIR-u gościliśmy dzieci w wieku 6 - 12 lat. Jak co roku zadbaliśmy o to by było edukacyjnie i rozrywkowo. Nie zabrakło więc dobrej, dziecięcej literatury, edukacyjnych aplikacji na tablety i twórczej zabawy. W poniedziałek wyruszyliśmy do Chin, sprawdzaliśmy na jakim kontynencie leży ten fascynujący, orientalny kraj, poznawaliśmy zabytki i tradycyjne chińskie potrawy, ćwiczyliśmy jedzenie ryżu pałeczkami, odtańczyliśmy tradycyjny taniec smoka i wykonaliśmy chińskie kapelusze. We wtorek wyruszyliśmy w kosmos, poznawaliśmy planety układu słonecznego, sprawdzaliśmy do czego służy teleskop, oraz budowaliśmy rakiety. Podczas środowych zajęć odwiedzili nas wyjątkowi goście. Strażacy z z OSP w Biszczy I zapoznali dzieci ze specyfiką zawodu strażaka oraz udzielili wskazówek na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego i udzielania pierwszej pomocy. Zapewniali także, że książki spełniały zawsze ważną rolę w ich życiu i zachęcali do czytania. Z rad i wskazówek strażaków skorzystali również rodzicie. W czwartek ruszyliśmy tropem słynnych detektywów:) Poznawaliśmy sławnych detektywów, dowiadywaliśmy się jak szukać śladów przestępstwa i ćwiczyliśmy naszą spostrzegawczość. W piątek zakończyliśmy ferie eksperymentując.  Zastanawialiśmy się skąd się bierze śnieg, dlaczego zimą posypuje się drogi solą, dlaczego łyżeczka zanurzona w wodzie zmienia kształt, jak działa napęd rakietowy i siła ciążenia. Oprócz tego wykonywaliśmy śnieżne rzeźby, rzucaliśmy śnieżka do celu i wykonaliśmy walentynkowe serduszka. Dziękujemy za waszą obecność i mamy nadzieję, ze dobrze się bawiliście:)

Od 29 stycznia do 3 lutego w Świetlicy Środowiskowej ,,Iskierka”  odbywały  się zajęcia, mające na celu zorganizowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży podczas ferii zimowych. W trakcie pierwszego, wspólnego spotkania dziewczynki i chłopcy zajęli  się przemeblowaniem i dekorowaniem świetlicy. Kolorowe , własnoręcznie wykonane ptaszki zawisły na przewodach  internetowych, chłopcy ustawili sprzęty tak , żeby było jak najwięcej miejsca na grę w bilard, piłkarzyki i tenis stołowy. W środę wykonywało prace plastyczne pod hasłem  ,,bezpieczne ferie”, technika prac była dowolna. Młodsze dzieci korzystały z komputerów, gier planszowych a także grali w bilard, piłkarzyki i tenis stołowy. W piątek dzieci najmłodsze  lepiły figurki z masy solnej, były i bałwanki i motylki.  Dzieciom tak się podobało lepienie z masy plastycznej ze przyszły także w sobotę, żeby dokończyć prace a także zrobić nowe . Starsi także się nie nudzili,  zwłaszcza wieczorami, chętnie grali w tenisa stołowego i bilard.

FOTORELACJA

14.022018
Walentynki z biblioteką

14 lutego obchodzimy Święto Zakochanych. Specjalnie na tą okazję przygotowaliśmy dla naszych czytelników walentynkowe prezenty, zapraszamy na romans z książką do biblioteki:)

09.022018

29.012018
Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Niedzielne styczniowe popołudnie dnia 28 stycznia 2018 roku dla licznej społeczności  gminy  Biszcza upłynęło w świątecznym nastroju wspólnego kolędowania podczas  Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

Wszystkich zgromadzonych  w sali widowiskowej powitał ciepło i serdecznie Dyrektor GOKSiR Pan Piotr Cichórz, przybliżając  pokrótce historię  i cele przeglądu.

Na scenie zaprezentowało się 14 wykonawców :

  Grupa kolędnicza  Rady Rodziców przy SP z Bukowiny

 Grupa przedszkolna ,,Aniołki” z Bukowinie

 Dzieci z Oddziału Przedszkolnego z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy

Gminna Orkiestra Dęta ,,Złota Nuta”

Zespół kabaretowo-obrzędowy ,,Baby Goździeńskie”

 Zespół śpiewaczy ,,Jubilatki”

 Uczniowie ze SP w Bukowinie-  kl. V,VI,VII

 Zespół wokalny ,,Colours of the Rainbow”z  GOKSiR Biszcza

 Szwadron kawalerii im. 3 Pułku Ulanów Śląskich

 Zespół śpiewaczy ,,Rutyna”

 Zespół śpiewaczy ,,Krzewina”

 Zespół młodzieżowy ,,Tik Tak” z SSP im. Jana Pawła II z Gozdu Lipińskiego

  Zespól wokalny OBY I KLAPS  z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny

 Śpiewaczka ludowa Pani Krystyna Wójcik z Suszki

Podczas przeglądu  odbyła się także akcja charytatywna na rzecz rodzin poszkodowanych w konflikcie zbrojnym w Syrii.  Została ona zorganizowana z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Biszczy, przy współpracy z Wójtem Gminy Biszcza, parafią rzymsko katolicką pw. NSJ w Biszczy , GOKSiR w Biszczy oraz  Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Za wsparcie akcji symboliczną złotówką można było  popróbować pysznych ciast, ciasteczek , pierogów gryczanych  przygotowanych przez miejscowe KGW oraz stowarzyszenie.

Uczestnicy przeglądu wykonali piękne staropolskie kolędy oraz pastorałki, które dostarczyły wiele radości a niepowtarzalny nastrój życzliwości udzielał się zarówno organizatorom jak również wszystkim obecnym.  

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za okazaną pomoc podczas tegorocznej edycji przeglądu a w szczególności  Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Biszczy, młodzieży z Koła wolontariatu,  działającego przy  SZS  w Biszczy oraz Kołom Gospodyń Wiejskich i zespołom śpiewaczym.

FOTORELACJA

23.012018
16.012018
Przedstawienie teatralne

Zapraszamy na przedstawienie teatralne „Lekarz mimo woli” które odbędzie się dnia 21.01.2018 roku o godz. 13.30 w sali widowiskowej GOKSiR Biszcza. Wstęp jest bezpłatny.

NIP: 918-11-02-050
REGON: 951192434
tel.: 84 685 60 67
e-mail: info@goksirbiszcza.pl
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
Biszcza 50
23-425 Biszcza
©2024 Net Partners