» O nas » Aktualności » 2022 » Piękno Ziemi Biszczańskiej ukazane w poezji

25.112022
Piękno Ziemi Biszczańskiej ukazane w poezji

23 listopada odbyło się coroczne spotkanie miłośników poezji poświęconej pięknu Ziemi Biszczańskiej. W tym roku swoje autorskie wiersze prezentowało  14 poetów młodego pokolenia z Samorządowego Zespołu Szkolnego im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie i  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Góździe Lipińskim oraz lokalna poetka pani Danuta Płoucha. Twórczość poetycka została nagrodzona gromkimi brawami oraz dyplomami uznania i drobnymi upominkami ufundowanymi przez organizatora, które wręczył dyrektor GOKSiR pan Piotr Cichórz. Wieczór poezji był także okazją do wręczenia nagród najaktywniejszym czytelnikom Biblioteki Publicznej w Biszczy za ubiegły rok. W gronie laureatów znaleźli się: Igor Tokarski, Łucja Śmieciuch i Wiktoria Łuszczek z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy oraz Anna Kurko z Szkoły Podstawowej w Bukowinie. Nie ulega wątpliwości, że kształcenie przyszłych czytelników w pełni zależne jest od zaangażowania rodziców. Listy gratulacyjne przekazaliśmy na ręce państwa Barbary i Mateusza Tokarskich, Ewy i Tomasza Śmieciuchów, Anny i Mariusza Łuszczków oraz Marty i wiesława Kurko.Wieczorowi poezji towarzyszył także występ zespołu „ Oby” z Samorządowego Zespołu Szkolnego im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy.  Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani tortem, kawą i herbatą.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom i zaproszonym gościom za obecności i miłą atmosferę.