» O nas » Biblioteka » Historia biblioteki

Historia biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w Biszczy powstała w 1949 roku. Na początku swojej działalności mieściła się w domach prywatnych i kilkakrotnie zmieniała swoją siedzibę. Przez jakiś czas mieściła się starej nieistniejącej już szkole podstawowej. Od 1993 roku ma już osobną lokalizację . W 1994 roku nastąpiło polaczenie biblioteki z gminnym Ośrodkiem Kultury. W bibliotece pracowali: Henryk Wróblewski, Anna Grabek-Gałka, Paweł Dajnowski, Janina Golik – Kiszczak, Roman Petlak, Janina Bondyra, Józef Stępniowski, Wiktoria Rozmyślak, Krystyna Surmacz, Danuta Schab, Czesława Partyka, Helena Buczek, Maria Szeliga, Maria Sarzyńska i obecnie Ewa Szabat.

Filia Biblioteczna w Bukowinie powstała 1967 roku. Do 2004 roku miesciła się w Domu nauczyciela przy Szkole Podstawowej w Bukowinie. W 2004 roku zmieniła swoja lokalizację, została przeniesiona do budynku nowootwartego  Domu ludowego. W 2008 roku została ponownie przeniesiona do Domu Nauczyciela. Przy bibliotece działa świetlica Molik.

W Filii Bibliotecznej pracowali: Eugeniusz Gircza, Barbara Kita, Ewa Szabat, Ewa Kustrzyk, Ewa Orlińska. Obecnie filia nie ma stałego pracownika.

Filia Biblioteczna w Goździe Lipińskim – została zlikwidowana w 2003 roku. Pracowali w niej: Czesława Śniosek, Antonina Kołodziej – Głąb, Barbara Mateja.