» O nas » Aktualności » 2016 » Charytatywny przegląd kolęd i pastorałek

02.022016
Charytatywny przegląd kolęd i pastorałek

W niedzielę 31 stycznia 2016r. w sali widowiskowej GOKSiR odbył się  już drugi z rzędu Charytatywny Przegląd Kolęd  i Pastorałek,  tym razem pod hasłem ,,Pomóżmy Julci”. W pierwszej części przeglądu, który rozpoczął się o godz. 13.30 mogliśmy wysłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołów śpiewaczych ,,Rutyna” z Biszczy , ,,Jubilatki” z Biszczy II, ,,Krzewina” z Bukowiny,  ,,Baby Goździeńskie”  z Gozdu Lipińskiego, zespół folkowy ,,Konwalia” z Księżpola, na scenie zaprezentowały się dzieci ze SP   Bukowiny,  SSP im. Jana Pawła II  w Goździe Lipińskim , młodzież z SZS im Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy oraz Gminna Orkiestra Dęta ,,Złota Nuta.

W drugiej części, która  miała charakter  rozrywkowy wystąpili :  Damian Olejarz, Stanisław Kornasiewicz,  pary taneczne ze szkoły tańca ze Stalowej Woli , zespół Ekstra Mocni oraz gwiazda wieczoru zespół MIG.

Organizatorzy zadbali  o kącik  gastronomiczny, w  którym można było nabyć kawę,  herbatę, bigos, pieróg gryczany i ciasto za dowolny datek dla  chorej na białaczkę Julci . O to wszystko zadbała Rada rodziców z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny  w Biszczy .Obok funkcjonował kącik z przeróżnymi  drobiazgami ,ozdobami świątecznymi przygotowanymi przez   młodzież  z SZS Biszcza. O sprawne funkcjonowanie całości imprezy  zadbali wolontariusze z Koła Wolontariatu   i strażacy z OSP Biszcza . Odbyły się również licytacje przedmiotów podarowanych organizatorom przez dobroczyńców.

Na zakończenie imprezy  odbyła się   atrakcyjna loteria, w której główną wygraną był  kurs prawa jazdy, ufundowany przez sponsora OSK ZUM ,,Antek” .

Pragniemy serdecznie podziękować sponsorom :

- Wójtowi Gminy Biszcza

- Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Biszczy,

-  Prezes Banku Spółdzielczego w Biszczy pani  Janinie Bazan,

-  Państwu Bartosiewiczom  z Zajazdu Kary Mustang z Bukowiny,

- Państwu Kiszczakom z Piekarni Łazobna  z Biszczy,

- Panu Tadeuszowi  Dajnowskiego  Delikatesy Centrum ,

- Export – Import Usługi transportowe Andrzej Bazylak,

- Panu Antoniemu Gwóźdz - OSK ZUM ,,Antek”.

Dziękujemy  ratownikowi  medycznemu  Panu    Robertowi Janduła.

Dziękujemy Panu Andrzejowi Mazur (DJ. Andrew ) za nagłośnienie i oświetlenie imprezy.

Dziękujemy nauczycielom ze szkół w  Biszczy i Bukowiny, wychowawcom , członkom OSP w Biszczy I, dzieciom  i młodzieży  za pomoc w organizacji imprezy.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim wykonawcom i  artystom za występy.

Wszystkim  Państwu dziękujemy za liczne przybycie, wsparcie, szczodrość , piękny gest i dobrą zabawę.