» O nas » Aktualności » 2016 » Ferie w GOKSiR w obiektywie

03.032016
Ferie w GOKSiR w obiektywie

Przygotowując tegoroczną ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych staraliśmy się, aby każdy znalazł w niej coś ciekawego dla siebie. Było zatem edukacyjnie, sportowo i rozrywkowo.

W budynku głównym GOKSIR-u przez cały pierwszy tydzień ferii gościliśmy dzieci w wieku 4-10 lat. W ramach Etno poniedziałku dzieci odwiedziły Chiny, zapoznały się z jego kulturą, smakami i zapachami. Były pałeczki, ryż, chińskie smoki  i oczywiście dobra zabawa. We wtorek wyruszyły w kosmiczną podróż, budowały rakiety i zdobywały kosmiczne sprawności. W ramach teatralnej środy mogły obejrzeć sztukę teatralną pt. „ Wilk i zając”. Tutaj specjalne podziekowania kierujemy do Komisji d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która  sfinansowała spektakl. Podczas detektywistycznego czwartku dzieci poznawały sztukę kamuflażu, szyfrowania wiadomości, pobierania odcisków palców, zdobyły własną licencję detektywa i szukały zaginionej Julki. W piątek zamieniły się w prawdziwych naukowców i  trochę eksperymentowali. Sprawdzali jak rodzi się gwiazda, ile waży powietrze i na czym polega opór powietrza. Tworzyli także własne rakiety i motylki na napęd powietrzny. Uśmiechnięte buzie i liczna frekwencja pozwala nam sądzić, że zajęcia były udane. W drugim tygodniu ferii przygotowaliśmy warsztaty rozwijajace twórcze myślenie. Uczestnicy warsztatow zastanawiali się czym jest kreatywność i czy można ją wyćwiczyć. Musieli zmierzyć się także z trudnymi zadaniami, by poćwiczyć niekonwencjonalne kojarzenie i szukanie pomysłowych rozwiązań.

W tym roku rownież mogliśmy liczyć na pomoc wolontariuszek.  Dziekujemy serdecznie Agacie i Beacie Wlaź, Kamilii Grabek oraz Sylwii i Oli Sularz, za pomoc w trakcie zajęć z dziećmi.

W świetlicy Molik w Bukowinie postawiliśmy na zajęcia sportowe. Dzieci i młodzież wzięły udział w Turnieju tenisa stołowego (kategoria open). Klasyfikacja przedstawiała się następująco:

1 miejsce - Dawid Komanda

2 miejsce Jakub Szymanik