» O nas » Aktualności » 2016 » Włącz poezję

23.032016
Włącz poezję

Pod takim hasłem członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Biszczy wraz z biblioteką świętowali Światowy Dzień Poezji. Tego dnia w przestrzeni bibliotecznej i internetowej królowała poezja pod różnymi postaciami. Przed budynkiem klubowicze stworzyli wieloformatową grafikę przedstawiającą kartkę z kalendarza informującą o tym szczególnym wydarzeniu mieszkańców naszej gminy. Zachęcaliśmy także wszystkich internautów, aby oderwali się od codziennej prozy życia i choć na chwilę zanurzyli w piękne strofy poezji. Wspólnie z DKK przygotowaliśmy dla nich jednodniowy konkurs facebookowy. Wystarczyło udostępnić nasz plakat i umieścić na swoim profilu wiersz, a następnie otagować go hasztakiem #poetyckabiszcza. Dzięki temu mogliśmy przypomnieć sobie, albo po raz pierwszy zapoznać się z poetycką twórczością takich poetów jak: W. Szymborska, J. Tuwim,  S. Plath,  A. Lee, M. Pawilowska – Jasnorzewska, L. Staff i wiele innych. Dla uczestników konkursu przygotowaliśmy trzy nagrody niespodzianki, były to karty podarunowe do jednej z księgarni internetowej Zwycięzcy facebookowej zabawy zostali wyłonieni w drodze losowania i zostali nimi: Monika Trochimiak, Patrycja Otfinowska i Damian Stępniowski.Tradycyjne przeszukiwaliśmy także półki w bibliotece w poszukiwaniu znanych i lubianych wierszy klubowiczów.