» O nas » Aktualności » 2016 » Dzień Miodu i Pieroga 2016

11.072016
Dzień Miodu i Pieroga 2016

10 lipca 2016 r. po raz kolejny świętowano Dzień Miodu i Pieroga. Wydarzenie  rozpoczęto o godz. 9.30 konferencja pszczelarską, na której omawiano ważne tematy  dla pszczelarzy nie tylko z gminy Biszcza , ale i z gmin sąsiednich.. Następnie w Kościele Parafialnym o godz. 12.00  sprawowana była  Msza św. w intencji pszczelarzy  producentów gryki.

Główna część imprezy odbyła się nad zalewem Biszcza Żary i rozpoczęto ją o godz. 14. powitaniem i przemówieniem Wójta Gminy  Pana Zbigniewa Pyczko.

W dalszej części zaprezentowały się kolejno zespoły śpiewacze: z Bidaczowa, ,,Jubilatki” z Biszczy I, ,,Krzewina z Bukowiny,  ,, Rutyna z Biszczy I oraz Baby Goździeńskie z Gozdu Lipińskiego. Około godz.16 rozpoczęto obchody X - lecia Gminnej Orkiestry Dętej ,,Złota Nuta”. Z okazji tego jubileuszu wystąpiły zaproszone na tą uroczystość  orkiestry dęte: Wielopokoleniowa Orkiestra Dęta z Zubowic i Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sitna. Życzenia i gratulacje orkiestrze na ręce Kapelmistrza  Ryszarda Jelenia złożyła Poseł Genowefa Tokarska oraz gospodarz gminy pan Zbigniew Pyczko. Zwieńczeniem jubileuszu był wspólny koncert trzech orkiestr i jubileuszowy koncert Orkiestry Dętej ,, Złota Nuta”. Następnie wystąpił kabaret ,,Sami swoi ‘’z Harasiuk, który przedstawił scenkę Emerytura oraz Egzotyczne wakacje, zespól muzyczny LOVE, prezentując muzykę  taneczną ,Zosia Badach instruktorka zumby Fitness i jej ekipa, przepięknie śpiewające solistki z Tryńczy Natalia Jakubiec i Jolanta Janas, zespół rockowy Inspiro, Trio Cantabile z Lublina z muzyką romantyczną  i subtelną  oraz długo wyczekiwana gwiazda wieczoru grupa VOX, przypominając swoje największe przeboje . Około godz. 23 można było podziwiać taniec z ogniem w wykonaniu grupy  ,,Poparzeni” z Goraja, a na zakończenie wszyscy bawili się przy muzyce zespołu ,,Ewenement”. Jak zwykle nie zabrakło atrakcji dla dzieci,  a zadbało  o to Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Biszcza. Zajęcia prowadzili również profilaktycy i animatorzy z Małopolskiego  Centrum Profilaktyki w Krakowie, zachęcając najmłodszych do zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień i przemocy.

Na święcie  Miodu i Pieroga nie sposób było się nudzić, tym bardziej że pogoda dopisała. Można było obejrzeć najnowszy sprzęt pszczelarski, podziwiać  Park wodny Water Show , pokazy Wakeboardingu i windsurfingu,  popróbować regionalnych przysmaków, które serwowały panie z KGW, skosztować miodów , czy też  obejrzeć instruktaż udzielania I pomocy w wykonaniu Grupy Pomocy Humanitarnej PCK .

Organizatorzy festynu Wójt Gminy Biszcza oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji składają serdeczne podziękowanie wszystkim sponsorom oraz tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg imprezy.