» O nas » Aktualności » 2016 » Jeż to pożyteczny zwierz! Spotkanie z dziećmi w Filii Bibliotecznej w Bukowinie

14.112016
Jeż to pożyteczny zwierz! Spotkanie z dziećmi w Filii Bibliotecznej w Bukowinie

Dokąd tupta nocą jeż? Gdzie mieszka i jakie ma zwyczaje? Dlaczego jeże mają własne święto oraz są pod ochroną i czy naprawdę noszą jabłka na swoim grzbiecie? Tym razem do biblioteki zaprosiliśmy uczniów klasy III Szkoły Podstawowej w Bukowinie, by przekonać ich, że zbiory biblioteczne, pełne są fascynujących książek na ten temat. Szybka randka z literaturą popularnonaukową miała udowodnić im, że dzięki niej szybko i prosto mogą dowiedzieć się wielu przydatnych informacji na temat otaczającego je świata. Tak było w przypadku wyszukiwania informacji o jeżach. Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniem polegającym na wypełnieniu informacjami plakatu o tym sympatycznym zwierzątku. Przekonywaliśmy też, że czytanie książek z literatury pięknej, to dobry krok w kierunku rozwijania wyobraźni i pobudzania do kreatywności. Inspiracją do kolejnego zadania była książka Anny Onichimowskiej pt „ O jeżu, który szukał przyjaciela”. Dzięki niej dzieci dowiedziały się, że dzięki bogatej wyobraźni autora można dowolnie kreować fabułę książki. Własną wyobraźnię i kreatywność dzieci mogły przetestować wykonując kolorowe jeże z szyszek i plasteliny, które stały się bohaterami wymyślonych przez nich historii.  Nie zabrakło też czasu na to, aby lepiej poznać bibliotekę i stać się jej czytelnikiem.  Dzięki temu Filii Bibliotecznej przybyło aż 14 nowych czytelników.