» O nas » Aktualności » 2016 » Spotkanie z przedszkolakami z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia

28.112016
Spotkanie z przedszkolakami z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia

Pluszowy miś to zupełnie wyjątkowy przyjaciel z dzieciństwa. Wierny, kochany, zawsze gotowy do przytulenia, cierpliwy powiernik dziecięcych sekretów.

Dzień Pluszowego Misia świętowaliśmy razem z dziećmi z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie, którzy przybyli do nas w towarzystwie swoich ulubionych pluszaków. Wspólnie zastanawialiśmy się jaka jest historia powstania maskotki, czy miś i niedźwiedź to to samo, a także czytaliśmy, tworzyliśmy i bawiliśmy się w misiowe zabawy. Przypominaliśmy sobie wszystkie znane misie, które są bohaterami bajek telewizyjnych i książek oraz poznawaliśmy ich mniej znanych bohaterów. Okazało się, że w bibliotece jest mnóstwo książek o tej tematyce, z niektórymi z nich dzieci mogły zapoznać się bliżej. Nie zabrakło więc opowieści Kubusia Puchatka, Misia Remusia, a także mniej znanego misia Maurycego z książki Katarzyny Zychly pt „ Bardzo mała dziewczynka i bardzo duży miś.” Przedszkolaki mogły również namalować własnego misia w aplikacji na tablety Drowing Desk oraz zaprojektować papierowego misia na rączkę. Nie zabrakło tez czasu na lepsze poznanie biblioteki i jej księgozbioru.