» O nas » Aktualności » 2017 » Ferie bez nudy - Fotorelacja

31.012017
Ferie bez nudy - Fotorelacja

Nadszedł już kolejny rok, a wraz z nim długo wyczekiwane ferie zimowe – czas odpoczynku od szkolnych obowiązków. Jak co roku, z tej też okazji GOKSiR zorganizował szereg różnorodnych zajęć  dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy. W budynku głównym GOKSIR-u gościliśmy dzieci w wieku 4 - 9 lat. Jak co roku zadbaliśmy o to by było edukacyjnie i rozrywkowo. Nie zabrakło więc dobrej, dziecięcej literatury, edukacyjnych aplikacji na tablety i twórczej zabawy. W poniedziałek dzieci badały jak wygląda życie na biegunie północnym oraz Antarktydzie. Zastanawiały się dlaczego jest tam tak zimno i jakie zwierzęta zamieszkują ten mało gościnny obszar ziemi. Oczywiście pomagały im w tym książki, aplikacje na tablety i dziecięca wyobraźnia:) Wtorkowy dzień upłynął im pod znakiem ciekawych książek polecanych przez maluchy, magicznej książce odnalezionej w bibliotece, tworzeniu kolorowych bałwanków oraz licznych zabaw:) W środę przeniosły się do świata baśni razem z aktorami ze Studia teatralnego z Krakowa, którzy zaprezentowali sztukę  pt „ Dzika kaczka”.   Dziękujemy serdecznie Julii Juryczyn, za pomoc w trakcie zajęć z dziećmi.

W świetlicy Iskierka plany również pokrzyżowała epidemia grypy. Jednakże mimo tego udało się zrealizować cześć zaplanowanych wydarzeń. Najmłodsze dzieci wykonywały piękne laurki na dzień Babci i Dziadka, grały w gry planszowe i zręcznościowe. Natomiast młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności w konkursie „ Mistrz klawiatury. Zabrakło jednak chętnych do turnieju tenisa stołowego,  piłkarzyków , a ,,nie lepiący” się śnieg pokrzyżował konkurs na najładniejszego bałwana.   W drugim tygodniu ferii było już zdecydowanie lepiej.  W dniu 26 stycznia 2017 r. po raz kolejny   świetlicę  środowiskową ,,Iskierka”  w Biszczy odwiedził dzielnicowy  -  sierż. Marcin Pleskacz  z Posterunku Policji w Potoku Górnym Celem spotkania było  bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie ferii . Pan  policjant odpowiedział  również  na wszystkie dociekliwe pytania zadawane przez dzieci i młodzież, Serdecznie dziękujemy za  miłe i pouczające spotkanie.