» O nas » Aktualności » 2018 » 227 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

04.052018
227 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Mieszkańcy gminy Biszcza, kombatanci,  samorządowcy, dzieci i młodzież oraz przedstawiciele instytucji upamiętnili  227  rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Majowej .

Obchody  rozpoczęła  Mszą Święta w intencji Ojczyzny.  Po  Mszy Świętej, sprawowanej przez Ks. Stanisława Bełza i Ks. Zbigniewa Gacę uroczysty pochód prowadzony przez  Gminną Orkiestrę Dętą  przeszedł pod Pomnik Legionistów przy Urzędzie Gminy.  Po odegraniu hymnu państwowego,  przy dźwiękach werbli wieńce, wiązanki  i kwiaty  złożyły delegacje: Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów, Szwadronu Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich, Rady Gminy Biszcza, Urzędu Gminy, dzieci, młodzieży i pracowników szkół z Biszczy, Bukowiny i Gozdu Lipińskiego, pracowników Banku Spółdzielczego w Biszczy, Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Biszczy, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Biszcza, Kół Gospodyń Wiejskich z Gozdu Lipińskiego, Biszczy II, Wólki Biskiej,  przedstawicieli partii politycznych oraz uczestników i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Biszczy.

Następnie Wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko wygłosił okolicznościowe przemówienie. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej w  Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy, gdzie zebrani mogli wsłuchać się w dźwięki pieśni patriotycznych wykonywanych  przez Gminną Orkiestrę Dętą ,,Złota Nuta”, zespoły śpiewacze:, „Krzewina” z Bukowiny, „Jubilatki” z Biszczy II , „ Rutyna” z Biszczy , Szwadron  im. 3 Pułku Ułanów Śląskich, wystąpiły zespoły działające przy GOKSiR :  młodzieżowy zespół wokalny ,, Colours of the Rainbow”, dziecięcy zespół wokalny  i młodzieżowy zespół taneczny.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie mieszkańcom i gościom za  liczny udział w uroczystości.