» O nas » Aktualności » 2018 » Piekno Ziemi Biszczańskiej ukazane w poezji

Moja Biszcza

Biszczo, Ojczyzno moja,

Rzec by się chciało,

Lecz same słowa to za mało.

Dla swej Ojczyzny trzeba pracować,

Trzeba ja wspierać,

Kochać, szanować.

Dlatego wzywam Was moi mili,

Byśmy wysiłku trochę włożyli,

Dla upiększenia tej okolicy,

Bo każda para rąk się liczy.

Każdy wysiłek, nawet najmniejszy,

Dla naszej Biszczy jest tym cenniejszy,

Im szersze będą nasze starania,

Dla jej wspierania i upiększania.

Oczyścimy nasze łąki i lasy,

Niech będą piękne aż po wsze czasy.

A do przepięknej naszej przyrody,

Dodajmy kwiaty  serca i zgody.

Płonie domowe tutaj ognisko,

Moja mało Ojczyzno - Biszczo

23 listopada odbyło się coroczne spotkanie miłośników poezji poświęconej pięknu Ziemi Biszczańskiej. W tym roku swoje autorskie wiersze prezentowało  20 poetów młodego pokolenia z Samorządowego Zespołu Szkolnego im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie i  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Góździe Lipińskim oraz lokalne poetki pani Stefania Książek i Danuta Płoucha. Twórczość poetycka została nagrodzona gromkimi brawami oraz dyplomami uznania i drobnymi upominkami ufundowanymi przez organizatora, które wręczyli nasi goście: Zastępca wójta Gminy Biszcza pani Bernadeta Cichorz i dyrektor GOKSiR pan Piotr Cichórz. Wieczorowi poezji towarzyszył także występ zespołu „ Oby” z Samorządowego Zespołu Szkolnego im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy oraz Elizy Widz - Jagusztyn i Dariusza Jelenia. W spotkaniu uczestniczyły także  dyrektorzy szkół pani Irena Klecha i pani Elżbieta Blicharz, polonistki:  pani Anna Krzeszycha, Urszula Tryka, Kazimiera Gałka, Antonina Głąb , opiekunka zespołu „Oby” pani Alicja Bełz, oraz emerytowana bibliotekarka pani Maria Sarzyńska i rodzice. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani ciastem, kawą i herbatą. Serdecznie dziękujemy uczestnikom i zaproszonym gościom za obecności i miłą atmosferę.