» O nas » Aktualności » 2023 » Piękno Ziemi Biszczańskiej ukazane w poezji 2023

23.112023
Piękno Ziemi Biszczańskiej ukazane w poezji 2023

22 listopada odbyło się coroczne spotkanie miłośników poezji poświęconej pięknu Ziemi Biszczańskiej. W tym roku swoje autorskie wiersze prezentowało  19 poetów młodego pokolenia z Samorządowego Zespołu Szkolnego im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, ze Szkoły Podstawowej  im. Hetmana Jana Zamojskiego w Bukowinie  i  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Góździe Lipińskim oraz lokalne poetki pani Danuta Płoucha i Stefania Książek. Twórczość poetycka została nagrodzona gromkimi brawami oraz dyplomami uznania i drobnymi upominkami ufundowanymi przez organizatora, które wręczył dyrektor GOKSiR pan Piotr Cichórz. Wieczór poezji był także okazją do wręczenia nagród najaktywniejszym czytelnikom Biblioteki Publicznej w Biszczy za ubiegły rok. W gronie laureatów znaleźli się: Marlena Kurzyna, Emilia Pułapa i Amelia Rój z SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy oraz Kacper Bucior ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie. Nie ulega wątpliwości, że kształcenie przyszłych czytelników w pełni zależne jest od zaangażowania rodziców. Listy gratulacyjne przekazaliśmy na ręce państwa: Katarzyny i Rafała Kurzynów, Angeliki i Grzegorza Pułapów, Diany Rój oraz Justyny i Łukasza Buciorów. Wieczorowi poezji towarzyszył także występ zespołu „ Oby” z Samorządowego Zespołu Szkolnego im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy.  Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani tortem, kawą i herbatą.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom i zaproszonym gościom za obecności i miłą atmosferę.