» O nas » Aktualności » 2024

Aktualności

27.03.2024

25.032024
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY BISZCZA

24 marca w sali sportowej SZS im. Dzieci Zamojszczyzny odbył się niezwykle emocjonujący turniej piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy Biszcza. W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział 5 drużyn, składających się z trzech męskich i dwóch żeńskich ekip. Po zaciętych pojedynkach oraz widowiskowych spotkaniach na parkiecie, zwycięzcy w końcu stanęli na podium godnie reprezentując swoje drużyny oraz lokalną społeczność.

Wśród drużyn męskich najwyższe miejsce na podium oraz Puchar Wójta Gminy Biszcza zdobyła drużyna „Lwy Kopytka”, która pokazała niezwykłą determinacje i umiejętności, zdobywając serca publiczności oraz zasłużone pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z drużyny „Orły Biszcza”, prezentując wysoki poziom gry i walkę do ostatniej piłki. Na trzeciej pozycji znaleźli się reprezentanci OSP Gózd, którzy dzielnie walczyli na boisku, godnie rywalizując z pozostałymi zespołami.

W rywalizacji żeńskiej nie zabrakło dramaturgii i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Po zaciętym pojedynku i emocjonującym tie-breaku zwyciężyła drużyna „Goździanki” pokonując rywalki z ekipy „Magic Team”. Ich determinacja i zaangażowanie zapewniły im zasłużone I miejsce na podium, zdobywając tym samym uznanie zarówno kibiców, jak i rywalek.

Sędzią zawodów był pan Paweł Bucior.

Podczas uroczystego wręczania nagród, puchary, dyplomy oraz piłki zostały wręczone zwycięskim drużynom przez wójta gminy Biszcza pana Zbigniewa Pyczko i dyrektorkę GOKSiR panią Jadwigę Lal – Kiszka.

Niezaprzeczalnym elementem wydarzenia była gorąca atmosfera na trybunach, gdzie kibice głośno dopingowali swoich ulubieńców, dodając jeszcze więcej emocji do rywalizacji. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz kibicom za wspaniała atmosferę sportowej rywalizacji.

 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji poniżej.

 

 

18.032024

Budynek Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy oficjalnie otwarty!

W niedzielne popołudnie 17 marca wspólnie z mieszkańcami gminy Biszcza świętowaliśmy otwarcie zmodernizowanego budynku GOKSiR w Biszczy. Uroczystość rozpoczęła się od poświęcenia przez proboszcza parafii NSPJ w Biszczy ks. Stanisława Bełza, po czym nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi. Wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko przywitał wszystkich mieszkańców oraz zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa, prezes LGD ,,Silne Biłgorajskie” Mariola Buryta, wójt gminy Potok Górny Stanisław Dyjak oraz wójt gminy Harasiuki Krzysztof Kiszka. Wójt, pełniąc rolę gospodarza przedstawił historię powstania instytucji.

Jak na wielkie święto przystało część artystyczna była niezwykle bogata i różnorodna. Rozpoczęliśmy od występu naszych wychowanków, dzieci i młodzieży uczęszczających na nasze zajęcia wokalne. Młodsza grupa zaśpiewała piosenki dedykowane dbałości o naszą planetę. Piosenki o Ziemi były częścią projektu „Eko w Kulturze” realizowanego przez nas przy współpracy i wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego oraz Lokalnej Grupy Działania „Silne Biłgorajskie”. Starsze dziewczęta zaprezentowały tradycyjne pieśni ludowe, natomiast w drugiej części ich występu dołączył do nich i zasiadł przy fortepianie gość specjalny, dobrze wszystkim znany artysta z Krakowa Konrad Mastyło. Pan Konrad przyjechał do nas tym razem, aby towarzyszyć pani Katarzynie Jamróz w przepięknym, poruszającym koncercie, podczas którego pani Katarzyna zachwyciła swoim głosem i artyzmem najwyższej klasy. Było wiele wzruszeń, ale i świetna zabawa. W świat muzyki filmowej przeniósł nas World Music Quintet, którego założycielem jest Mateusz Pęcak. Liderowi zespołu, który zagrał na fletni pana, duduku i quenach towarzyszyli: Patrycja Leniart na skrzypcach,  Tomasz Miazga na instrumencie klawiszowym, Maciej Sobczyk na kontrabasie oraz na instrumentach perkusyjnych Damian Wołczasty. Muzycy specjalizują się w interpretacji najpopularniejszych utworów światowej kinematografii, przypomnieli takie utwory jak Taniec Eleny Michała Lorenca z filmu „Bandyta”, główny motyw muzyczny Hansa Zimmera z filmu „Ostatni Mohikanin”, ścieżkę dźwiękową z filmu Duna 2 Beginnings are Such Delicate Times.

 Specjalnym punktem programu były życzenia dla Pań wygłoszone przez pana wójta z okazji Dnia Kobiet. Paniom wręczono kwiaty oraz zadedykowano piosenkę w wykonaniu niezwykle obiecującego duetu, który stworzyli Antoni Jagusztyn i Adrian Kida.

Jako ostatnia zaprezentowała się na naszej scenie Gminna Orkiestra Dęta pod batutą Ryszarda Jelenia w bogatym, różnorodnym repertuarze z muzyki rozrywkowej.

Nasz budynek był również otwarty dla zwiedzających. Można było miedzy innymi odwiedzić pomieszczenia biurowe, bibliotekę, salę prób oraz muzeum militariów.

Poczęstunek dla wszystkich zebranych przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich Ale Biszczanki.

Dziękujemy sponsorom: państwu Barbarze i Włodzimierzowi Cycom oraz panu Mateuszowi Korpalowi za wsparcie naszej imprezy.

11.032024
EKO Warsztaty Plastyczne

EKO Warsztaty Plastyczne zostały zorganizowane w ramach projektu "Eko w Kulturze" realizowanego przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego oraz Lokalną Grupą Działania "Silne Biłgorajskie". Głównym założeniem projektu jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz poszerzanie świadomości na temat wartości proekologicznych i ich znaczenia dla środowiska naturalnego. Warsztaty przeprowadziła znana artystka,  mieszkanka naszej gminy Magdalena Kara-Sajek specjalizująca się w malarstwie na płótnie oraz w tworzeniu  różnego kształtu dzieł artystycznych z użyciem surowców naturalnych i materiałów pochodzących z recyklingu.

Zapraszamy do budynku GOKSiR w Biszczy, gdzie do końca marca b. r. można obejrzeć wystawę prac powstałych podczas warsztatów.

 

26.022024
GMINNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ o Puchar Wójta Gminy Biszcza

Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Biszcza już za nami! Został rozegrany w niedzielę 25 lutego 2024 r. w sali gimnastycznej SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy. W sportowych zmaganiach wzięło udział 5 drużyn. Emocje towarzyszyły uczestnikom od samego początku, a sam poziom rozgrywek był wyrównany i stał na wysokim poziomie. Nie brakowało akcji zespołowych, jak również indywidualnych, zakończonych pięknymi bramkami. Po rozegranych meczach uczestniczące drużyny otrzymały z rąk Wójta Gminy Biszcza Zbigniewa Pyczko pamiątkowe dyplomy, nagrody w postaci piłek oraz puchar.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom, kibicom, sędziemu za wzięcie udziału, wspólną zabawę i miłą atmosferę.

klasyfikacja końcowa:

I MIEJSCE - Biszcza II

II MIEJSCE - OSP Biszcza I

III MIEJSCE - OSP Góżd Lipiński

IV MIEJSCE - Los Amigos

V MIEJSCE - Sparta Biszcza

26.022024

08.022024
Wycieczka naszych wokalistów do Rzeszowa

W czasie ferii zimowych nasi podopieczni z zespołów wokalnych wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa. Pierszym punktem programu był spektakl pod tytułem "Kajtuś Czarodziej" w reżyserii Heleny Radzikowskiej w Teatrze Maska. Największą atrakcją okazała się zabawa we Fyparku! Tam dzieciaki spędziły bardzo intensywne dwie godziny i wcale nie miały ochoty wracać:) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:)

Wycieczka była nagrodą za uświetnianie gminnych uroczystości kulturalno - patriotycznych oraz reprezentowanie naszej gminy podczas konkursów wokalnych, a także różnych koncertach i spotkaniach.

Przypominamy przy tej okazji, że nasze zajęcia wokalne odbywają się w czwartki dla dwóch grup wiekowych: 

16.00 - 17.00 - dzieci od 7 do 10 lat

17.15 - 18.45 - młodzież powyżej 10go roku życia.

Zapraszamy!

 

 

08.022024
Ferie z Biblioteką 2024

Za nami ferie zimowe, wypełnione kreatywnością, nauką i inspirującymi działaniami.  Na biblioteczne zajęcia zaprosiliśmy dzieci w wieku 6 - 11 lat z terenu gminy. Nasza twórcza przygoda rozpoczęła się od warsztatów tworzenia świec sojowych, gdzie każde dziecko miało okazję zaprojektować i stworzyć własną, niepowtarzalną świece, którą mogło zabrać na pamiątkę do domu. W kolejnych dniach skupiliśmy się na zdobieniu przedmiotów techniką decoupage. Materiałem do projektów były drewniane serca i zakładki do książek, symbolizujące pasję do czytania oraz wyobraźnię. Efektem pracy dzieci były przepięknie zdobione serca i zakładki.  Zakończenie ferii było równie wyjątkowe, gdyż wybraliśmy się wspólnie do kina na film "Życzenie". Ta pełna ciepła i humoru opowieść zainspirowała nas do refleksji nad realizacją marzeń i istotnymi wartościami, które kształtują nasze życie i relacje z innymi. Jednak nasze odkrycia nie kończą się tutaj! Podczas podróży natrafiliśmy także na magiczne czerwone krzesło z serii książek Andrzeja Maleszki, dobrze znane naszym małym czytelnikom z biblioteki.

FOTORELACJA

30.012024
Przegląd Kolęd i Pastorałek 2024

Zapach świeżych choinek, migotliwe światełka i ciepłe dźwięki kolęd wypełniły salę Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji podczas corocznego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. To wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło utalentowanych artystów z naszej społeczności, było nie tylko świętem muzyki, ale również okazją do dzielenia się radością i tradycją świąteczną. Rodziny, przyjaciele i mieszkańcy naszej gminy zebrali się, aby podziwiać różnorodność interpretacji utworów świątecznych oraz cieszyć się atmosferą jedności i wspólnoty.

W tym roku na muzycznej scenie zaprezentowali się:

Gminna Orkiestra Dęta

 Grupa Wokalna Colours of the Rainbow z GOKSiR

 Natalia Bulicz

 Grupa Wokalna że Szkoły Podstawowej im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Bukowinie

 Zespół TIK-TAK że Szkoły Podstawowej im. Jana z II w Goździe Lipińskim

Zespół OBY że Szkoły Podstawowej im Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy

  Zespół Śpiewaczy Krzewina

 Zespół Śpiewaczy Rutyna

 Zespół Śpiewaczy Jubilatki

Wiesław Szkoda

 Zespół Kolędniczy Rady Rodziców że Szkoły Podstawowej w Bukowinie

Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich w Biszczy

Nie tylko dźwięki kolęd wypełniły salę, ale także widowiskowe przedstawienie "Kolęda z Herodem", które zostało zaprezentowane przez gości specjalnych - Grupę Rekonstrukcyjną Żołnierzy Polskich "Wrzesień 1939" z Jastkowic.

Dodatkowym elementem wieczoru było podsumowanie konkursu na Laurkę dla Babci i Dziadka. Nagrody dla uczestników wręczył wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko oraz dyrektor GOKSiR Piotr Cichórz. Uroczystość była też okazją do pożegnania dotychczasowego dyrektora GOKSiR, który przeniósł się na stanowisko sekretarza gminy i przedstawienia nowej  pani dyrektor, którą została pani Jadwiga Lal - Kiszka. Zarówno panu sekretarzowi jak i nowej pani dyrektor życzymy owocnej pracy na nowych stanowiskach.

Po zakończonym koncercie dla uczestników przygotowano słodkie ciasto, aromatyczną kawę i herbatę, a także tradycyjny bigos, tworząc tym samym okazję do wspólnego świętowania i dzielenia się radością z okolicznościowego wydarzenia.

Mamy nadzieję, że doświadczenia tegoroczne zachęcą Państwa do powrotu w przyszłym roku, byśmy razem mogli kontynuować tę piękną tradycję, dzielić się radością i tworzyć wspomnienia, które zostaną z nami na zawsze.

FOTORELACJA

18.012024

11.012024

Pliki do pobrania

REGULAMIN

KART ZGŁOSZENIA

NIP: 918-11-02-050
REGON: 951192434
tel.: 84 685 60 67
e-mail: info@goksirbiszcza.pl
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
Biszcza 50
23-425 Biszcza
©2024 Net Partners