» O nas » Aktualności » 2024 » 233 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

06.052024
233 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W tym roku ponownie oddaliśmy hołd jednemu z najważniejszych momentów w historii naszej Ojczyzny. W dniu 3 maja, 233 lata temu, Sejm Czteroletni jednomyślnie przyjął Konstytucję, która wpisała się na stałe w historię Polski  jako jeden z najważniejszych dokumentów, symbolizujący dążenie do wolności, równości i sprawiedliwości.  Dzisiaj w Gminie Biszcza, pamięć o tych wartościach jest wciąż żywa i celebrowana z należytym szacunkiem.

Mieszkańcy gminy licznie wzięli udział w uroczystości upamiętniającej ten wyjątkowy dla każdego Polaka dzień.

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Następnie pochód prowadzony przez Gminną Orkiestrę Dętą, Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich, poczty sztandarowe i delegacje wieńcowe przeszedł pod Pomnik Legionistów przy Urzędzie Gminy.  Po odegraniu hymnu państwowego, przy dźwiękach werbli wieńce, wiązanki i kwiaty złożyły delegacje: Szwadronu Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich, Rady Gminy Biszcza, Urzędu Gminy, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Biszcza, Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP w Biszczy I, pracowników szkół z Biszczy, Bukowiny i Gozdu Lipińskiego, pracowników Banku Spółdzielczego w Biszczy, Koła Gospodyń Wiejskich z Biszczy I i Wólki Biskiej, zespołu śpiewaczego Jubilatki oraz uczestników i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Biszczy.

Wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko wygłosił okolicznościowe przemówienie, podkreślając znaczenie tego dnia dla wszystkich Polaków oraz zapraszając wszystkich zgromadzonych na dalsze świętowanie do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji. Na scenie uczestników uroczystej akademii powitała dyrektor GOKSIR pani Jadwiga Lal – Kiszka oraz przedstawiła występujących na scenie artystów. Na muzycznej scenie wystąpili: Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich, dziecięcy i młodzieżowy zespół wokalny działający przy GOKSiR, Zespół śpiewaczy Krzewina, zespół śpiewaczy Jubilatki, zespół śpiewaczy Rutyna.

Na uczestników uroczystości czekało pyszne ciasto oraz kawa i herbata przygotowane przez organizatora.

Dziękujemy, że mogliśmy ten dzień spędzić razem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia