» O nas » Aktualności » 2024 » BISZCZAŃSKIE SOBÓTKI

24.062024
BISZCZAŃSKIE SOBÓTKI

Biszczańskie Sobótki już na nami!

W sobotę 22 czerwca nad zalewem Biszcza-Żary odbyła się impreza sobótkowa, która przyciągnęła mieszkańców i turystów. Wieczór nie tylko pozwolił nam wspólnie świętować, ale był również okazją do pielęgnowania naszych ludowych tradycji. Wydarzenie rozpoczęło się występem dzieci które przybliżyły historię sobótek i ich głębokie zakorzenienie w naszej kulturze. Na scenie zaprezentowały się Panie z Zespołu Krzewina wykonując znane utwory folklorystyczne. Następnie  w debiucie scenicznym wystąpli pracownicy GOKSiR przedstawiając spektakl ,,Siostry Ognia”. Poza sceną czekały także inne atrakcje. Po okiem pań z Kół Gospodyń Wiejskich każdy mógł stworzyć własny wianek, a nasza lokalna artystka , Magdalena Kara-Sajek prowadziła warsztaty rękodzielnicze dla dzieci.

Podczas imprezy zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego ,,Mój Kwiat Paproci” autorzy najpiękniejszych prac z rąk Pani Dyrektor otrzymali nagrody oraz wyróżnienia.

Aby tradycji stało się zadość, po zmroku dziewczęta wybrały się nad wodę, aby wypuścić kwieciste wianki.

Biszczańskie Sobótki zakończyły się wspólnym ogniskiem i biesiadą pod gwiazdami.

Dziękujemy sponsorom naszej imprezy: firmie MOTO-Tech oraz Farmy Roztocza.

Dziękujemy paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Biszcza za współpracę oraz wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wydarzenia.